Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı Sözleşmesi

Aşağıda, karşılıklı etkileşimli web sitesi, yazılım, mobile uygulama vb. elektronik bir altyapı üzerinde çalışan Cadet Platform’un kullanım şartları ve sözleşmesi bulunmaktadır. İşbu sözleşmenin en aşağı satırında bulunan “onaylıyorum” butonuna basmadan önce detaylı bir şekilde okunması ve sözleşme şartlarının tarafınızca tam olarak anlaşılması son derece önemlidir. Kullanıcılar, işbu sözleşme şartlarına, uygulamayı gerek akıllı telefonundan, mobile herhangi bir cihazdan gerekse bilgisayarından kullandığı müddetçe uyacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
Cadet Platform, elektronik sektörü ve tamamlayıcı alanlarda faaliyet gösteren tüzel ve gerçek kişilerin ortak bir organizasyon altında bilgi, belge, tecrübe, haber ve kaynak paylaşımında bulunmak ve verimliliği arttırmak için kurulmuştur. Kullanıcıların, uygulamaları yüklemek ve “Kullanıcı” olarak işlem yapabilmek için işbu sözleşmeyi kabul etmeleri ve sözleşme şartlarına uygun olarak uygulamaları kullanmaları gerekmektedir. 

1- TARAFLAR

A- Cadet Platform Yönetimi olarak;
CDT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

B-KULLANICI

2- TANIMLAR

İşbu sözleşmede kullanılan ifadeler ve anlamları;
A-  “CADET PLATFORM” Cadet Platform Yönetimi olarak;
CDT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
B- “KULLANICI” Platformu ziyaret eden kişiler
C- “WEB SİTESİ” www.cadet.com.tr isimli internet sitesi
D- “FSEK” Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
E- “UYGULAMALAR” Cadet tarafından sunulan sözleşme konusuna hizmet edecek elektronik platform altyapısı (yazılım, web sitesi, özel uygulama vb.)
F- “ÜYE” Uygulamayı Cadet’in belirlediği şartlarla kullanma hakkına haiz sözleşme dışı tüzel/gerçek kişi

3- CADET PLATFORM VE UYGULAMASININ GENEL ÖZELLİKLERİ
A- Cadet Platform tarafından gerçekleştirilen ve FSEK kapsamındaki tüm hakları kendisine ait olan web sitesi, yazılım, mobil uygulama vb. elektronik bir altyapı üzerinde çalışan Cadet Platformu, elektronik sektörü ve tamamlayıcı alanlarda haber, etkinlik, bilgi, belge, tecrübe paylaşımı sağlayan, güncel gelişmelerin takip edilebildiği, projeler, işbirlikleri geliştirilebilecek, ortak faydalar sağlanabilecek elektronik paylaşım platformudur. Cadet Platform kullanıcıları işbu sözleşmedeki şartlar dahilinde işbu elektronik platformu ziyaret etme hakkına sahiptir.

B- Cadet Platform, hiçbir şart ve durum altında Üyelerin web sitesinde yayınlanan yayınlarının doğruluğu ve gerçekliğini taahhüt etmemektedir. Cadet Platform, platform Üyelerini ve Kullanıcılarını hiçbir ad altında (ortak, iş ortağı, temsilci vb.) bağlayıcı bir yapıya sokmaz.

C- Cadet Platform, Kullanıcılara kendilerine ait kişisel ve/veya gizli bilgilerini birbirlerine vermemelerini tavsiye etmektedir. Buna rağmen Kullanıcıların birbirlerine kişisel ve/veya gizli bilgilerini vermesi ve/veya yayınlarında kişisel ve/veya gizli bilgilere yer vermesi halinde buna bağlı olabilecek tüm zarar ve ziyan Kullanıcı’ların kendi sorumluluğundadır.

4- KULLANICI SIFATININ KAZANILMASI
A- Cadet Platform, platform uygulamalarının internet tarayıcısı üzerinden kullanılması veya akıllı telefona, tablete yüklenmesi gerekmektedir. Bu yükleme işlemi, sadece uygun işletim sistemi olan elektronik cihazlarla yapılabilmekte ve uygun olan sistemler Cadet Platform’a ait yukarıda anılan web sitesinde yayınlanmaktadır. 
İlk yükleme veya sürüm yükseltilmesi işlemi için yapılan yükleme işleminin tamamlanması ardından programın aktif olabilmesi için işbu sözleşmenin online olarak kabul edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Kullanıcı adayı sözleşmeyi dikkatlice okumalıdır. Bununla birlikte Kullanıcı adayı üyelik profilindeki doğruluğu ve gerçekliğini taahhüt ettiği bilgileri ile üyelik profili üzerinden kullanıcı başvurusunu tamamlar. Cadet Platform tarafından özellikleri belirtilen ve kendisi tarafından belirlenen parolasını gerekli yerlere doldurur. Bu işlemlerin eksiksiz yapılması ve Cadet Platform’un onayı akabinde Kullanıcı adayı Kullanıcı sıfatını kazanır. Kullanıcı adayı, başvuru işlemlerini web sitesinden gerçekleştirecek ve uygulamayı web sitesi üzerinden online olarak kullanacaktır.  Bu şekilde belirlediği kullanıcı adı ve şifreyi akıllı telefonu, tableti veya cep bilgisayarında da kullanabilecektir.

B- Kullanıcı’nın başvuru sırasında bildirmiş olduğu e-posta adresi, Cadet Platform tarafından tüm iletişimde kullanılacak olup belirtilen iletişim yollarının açık tutulmaması nedeniyle oluşabilecek tüm zararlar Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

C- Cadet Platform, herhangi bir sebep göstermeksizin Kullanıcı’nın başvurusunu kabul etmeyebilir, askıya alabilir veya süresiz olarak Kullanıcı olmaktan yasaklayabilir.

5-KULLANICILARIN TABİ OLDUĞU GENEL KURALLAR
A- Kullanıcı, kullanıcı profili ile aktive edilen hesabındaki tüm bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu taahhüt ederek, işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde belirtilen tüm kurallara uymayı kabul etmektedir. Kullanıcının kullanmayı seçtiği şifre – parolanın güvenliği Kullanıcı’ya aittir. Parolanın başkası tarafından kullanılması halinde tüm sorumluluğun Kullanıcı’ya ait olduğu kabul edilmektedir. Cadet Platform’un, bu nedenle oluşabilecek zararlardan hiçbir sorumluluğu bulunmaktadır.

B- Cadet Platform, Kullanıcı tarafından verilen kişisel bilgileri kullanma hakkına sahiptir. Kullanıcı Cadet Platform’un işbu bilgileri kullanmasına peşinen izin vermektedir. Resmi makamlardan, yürürlükteki emredici mevzuat hükümlerine aykırı davranışlardan dolayı bir talep gelmesi veya diğer bir Kullanıcı veya 3. Bir kişi tarafından hak ihlaline karşı bir talep gelmesi durumunda Kullanıcı bilgileri bu kişiler ile de paylaşılabilir. Bu durumlarda, bilgileri paylaşılan Kullanıcı, her ne nam altında olursa olsun Cadet Platform’dan herhangi bir talepte bulunamaz.

C- Kullanıcı, uygulama içinde kullanmış olduğu tüm belge, fotoğraf, yazı ve sunumlar ile ilgili olarak 3. Kişilerin fikri ve sınai hak ihlalleri ile ilgili şikayetlerinin tek muhatabının kendisi olduğunu kabul eder. Kullanıcı’nın uygulama içerisinde yapmış olduğu tüm eylem ve işlemlerin hukuki ve cezai sorumluluğu kendisine aittir.

D- Kullanıcı, Cadet Platform tarafından kendisine, gerek uygulama içinden gerekse e-posta ve SMS üzerinden tanıtım ve bilgilendirme iletileri gelebileceğini kabul etmektedir.

6- SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER
Sözleşmede yapılacak değişiklikler web sitesinde ilan edilecek ve ilan edildiği tarihte yürürlüğe girecektir. Kullanıcı sözleşmede olabilecek değişiklikler ile ilgili e-posta yolu ile bilgilendirilecek olup ayrıca sözleşmedeki değişikliklerin ilan edildiği tarihte yürürlüğe gireceğini kabul etmektedir.

7- UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ
Taraflar, işbu sözleşmeden kaynaklı uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Anadolu Adliyesi Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

8- SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
İşbu sözleşme, Cadet Platform tarafından Kullanıcı’nın kabul edilmesi kaydı ve şartına bağlı olarak Kullanıcı sıfatını kazanması tarihinde yürürlüğe girer ve herhangi bir sebep ileri sürmeksizin Cadet Platform tarafından sona erdirebilir. Kullanıcı sözleşmeyi yazılı olarak sona erdirmek zorundadır. Yapacak olduğu bildirimin Cadet Platform’a ulaşmasını takip eden 30 gün içinde hesabı kapatılacaktır. Cadet Platform tarafından, Kullanıcı’nın programa erişiminin engellenmesi halinde Kullanıcı’nın engellendiği tarih itibariyle sözleşme sona erdirilmiş sayılır. Ancak sözleşmenin sona erdirilmiş olması Kullanıcı’nın işbu sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesine engel olmaz.

Cadet Platform, platform yapısının bu hizmetleri aksaksız olarak verebileceğini taahhüt etmemektedir. Cadet Platform, uygulamaları sonlandırabilme, askıya alabilme ve/veya uygulamaları azaltıp çoğaltma hakkını elinde tutmaktadır. Kullanıcı, Cadet Platform’dan yukarıdaki nedenlerden dolayı herhangi bir zarar talep edemeyeceği gibi manevi ve maddi zarar hakkı da ileri süremez. 

POPÜLER HABERLER
TWITTER
ETKİNLİK
Aralık 2020
Pts
Sal
Çar
Per
Cum
Cts
Paz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
KATKIDA BULUNANLAR
ÜYE GİRİŞİ / LOGİN
Lütfen Kullanıcı Bilgilerinizi Girip Giriş Yapınız